China anunță primul său vaccin anti COVID

Este primul brevet de vaccin COVID-19 acordat de China
Compania farmaceutică din China CanSino Biologics Inc a obţinut o aprobare de brevet de la Beijing pentru propunerea sa de vaccin COVID-19, denumit Ad5-nCOV, a informat presa apropiat regimului chinezesc. Este primul brevet de vaccin COVID-19 acordat de China, a raportat duminică Ziarul People, Daily People, citat de Mediafax.
Arabia Saudită a declarat luna aceasta că intenţionează să înceapă studii clinice de faza III pentru vaccinul CanSino. CanSino a spus că este, de asemenea, în discuţii cu Rusia, Brazilia şi Chile pentru a lansa procesele de faza III în aceste ţări. Acţiunile CanSino din Hong Kong au crescut cu aproximativ 14% în sesiunea de dimineaţă de luni. Acţiunile sale din Shanghai au crescut cu 6,6% la amiază.
Sursa: Realitatea de Realitatea Medicala
Citește și:
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
- 12:32 - Ciobanii din Sibiu se revoltă față de acordul Mercosur
- 11:49 - Circulația trenurilor, afectată de viscol. Oamenii sunt blocați în vagoane. Întârzieri de peste trei ore
- 10:46 - Piedone aruncă bomba despre controlul judiciar în dosarul de braconaj: „Un subofițer a făcut pseudo-procese verbale”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











