Advertising
PREMIERUL ANUNŢĂ CĂ LUNI TRIMITE PROPUNEREA DE COMISAR EUROPEAN LA BRUXELLES
2 sept. 2024, 14:04

PREMIERUL ANUNŢĂ CĂ LUNI TRIMITE PROPUNEREA DE COMISAR EUROPEAN LA BRUXELLES
"Am vorbit cu şefa Comisiei Europene"
Premierul Marcel Ciolacu a anunţat că luni va trimite propunerea pentru funcţia de comisar european din partea României către Comisia Europeană.
Întrebat, înainte de şedinţa Consiliului Politic Naţional al PSD dacă a trimis propunerea de comisar european la Bruxelles, Ciolacu a spus: "Am vorbit cu şefa Comisiei Europene. După şedinţa de partid o să merg la Guvern şi o să trimit propunerea".
Premierul a menţionat că va transmite o singură propunere pentru această funcţie.
AGERPRES
Citește și:
- 07:52 - „Cea mai proastă soluție este să refaci aceeași coaliție”. Miron Mitrea critică dur scena politică și vorbește despre alegeri anticipate
- 07:49 - Ludovic Orban: Nicușor Dan să însărcineze întâi PSD cu guvernarea
- 22:33 - Cum a fost fabricat mitul salvatorului Bolojan. Analiza care zdruncină imaginea construită ani la rând
- 20:16 - USR confirmă negocierile cu tabăra lui Bolojan. Se pregătește o nouă forță politică de dreapta?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














