Un bărbat din Brodina a murit după ce a fost lovit de un copac

Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din comuna Brodina, a murit după ce a fost lovit de un arbore pe care îl tăia ilegal.
Un bărbat în vârstă de 30 de ani, din comuna Brodina, a murit după ce a fost lovit de un arbore pe care îl tăia ilegal.
Trupul neînsuflețit al bărbatului a fost găsit de angajații Ocolului Silvic Brodina, care au sunat la 112. La fața locului au ajuns polițiștii dar și un echipaj medical.
Polițiștii au stabilit că, marți dimineață, bărbatul s-a deplasat fără știrea pădurarului în cantonul silvic Brodina de Jos, din cadrul Ocolului Silvic Brodina, în zona denumită popular „Bindireu”, unde cu o drujbă a tăiat doi arbori de esență rășinoasă, specia molid, iar în timpul acestei activități un arbore l-a lovit în zona capului.
Membii echipajului SMURD au constatat decesul bărbatului, acesta suferind leziuni incompatibile cu viața.
Trupul neînsuflețit al acestuia a fost transportat la morgă în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cu exactitate a cauzei morții.
Polițiștii continuă cercetările în acest caz.
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











