Țigări de contrabandă descoperite într-un chioșc din bazarul din Rădăuți FOTO
Țigări de contrabandă descoperite într-un chioșc din bazarul din Rădăuți FOTO
O femeie în vârstă de 46 de ani, din municipiul Rădăuți, a fost prinsă de jandarmi în timp ce oferea spre vâzare țigări de contrabandă.
O femeie în vârstă de 46 de ani, din municipiul Rădăuți, a fost prinsă de jandarmi în timp ce oferea spre vânzare țigări de contrabandă. Aceasta a declarat că nu știe cum au ajuns țigările la ea în chioșc.
Sâmbătă, în jurul orei 11.00, în timpul unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii comercializării ilegale a produselor accizabile, un echipaj de jandarmerie a depistat, în bazarul situat în zona centrală a municipiului Rădăuți, o femeie în vârstă de 46 de ani, localnică, ce oferea spre vânzare țigarete de proveniență extracomunitară.
În urma controlului efectuat la chioșcul metalic aparținând persoanei în cauză, jandarmii au găsit 1142 pachete de țigarete ce aveau aplicate timbre fiscale emise de autorităţile din Ucraina. Fiind întrebată cu privire la proveniența bunurilor, femeia a afirmat că ea comercializează doar produse de uz gospodăresc, că țigaretele nu îi aparțin și că nu cunoaște modul în care acestea au ajuns în chioșc.
În cauză au fost întocmite actele de sesizare privind săvârşirea unei fapte susceptibile de a fi infracţiunea de contrabandă, iar țigaretele au fost ridicate în vederea confiscării și vor fi predate Poliției Municipiului Rădăuți pentru continuarea cercetărilor.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











