Tânără din Milișăuți, prinsă la volan fără permis de conducere
19 ian. 2020, 17:43
Actualizat: 19 ian. 2020, 17:43

Scris de Realitatea de Suceava
O femeie în vârstă de 33 de ani, din orașul Milișăuți, s-a ales cu dosar penal după ce a fost prinsă la volan fără permis de conducere.
O femeie în vârstă de 33 de ani, din orașul Milișăuți, s-a ales cu dosar penal după ce a fost prinsă la volan fără permis de conducere.
Sâmbătă, în jurul orei 17.30, o patrulă din cadrul Secției 13 Poliție Rurală Bălcăuți a oprit pentru control pe DC 38 din comuna Grănicești, autoturismul înmatriculat în străinătate, condus de femeia de 33 de ani.În urma verificărilor efectuate în bazele de date, oamenii legii au constatat faptul că aceasta nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie auto.Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de "conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul fără a poseda permis de conducere".
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











