Șoferul care și-a pierdut viața după ce s-a răsturnat cu cisterna avea permisul de conducere suspendat VIDEO

Șoferul care și-a pierdut viața după ce s-a răsturnat cu cisterna încărcată cu lapte în Pasul Tihuța avea permisul de conducere suspendat.
Șoferul care și-a pierdut viața după ce s-a răsturnat cu cisterna încărcată cu lapte în Pasul Tihuța avea permisul de conducere suspendat.
[embed]https://www.youtube.com/watch?v=gnztESLr0K8&feature=emb_title[/embed]
Duminică dimineață, în timp ce conducea autoutilitara ce tracta o semiremorcă pe D.N. 17 în afara comunei Poiana Stampei, după o curbă ușoară la stânga, un bărbat de 47 ani din județul Alba a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă spre dreapta, după care s-a răsturnat la o diferență de nivel de 60 metri.
Din accident a rezultat decesul conducătorului auto. Polițiștii au stabilit că bărbatul avea suspendat dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice.
Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal.
Citește și:
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:57 - România sub zăpezi. Intervenții de urgență în 7 județe pentru salvarea persoanelor înzăpezite și refacerea rețelei electrice
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











