O cisternă încărcată cu lapte s-a răsturnat în Pasul Tihuța. Șoferul a rămas încarcerat

accident mortal Pasul Tihuța
Accident rutier duminică dimineață pe raza localității Poiana Stampei, Pasul Tihuța.
Accident rutier duminică dimineață pe raza localității Poiana Stampei, Pasul Tihuța. Un bărbat și-a pierdut viața.
[embed]https://youtu.be/gnztESLr0K8[/embed]O cisternă încărcată cu lapte s-a răsturnat în afara părții carosabile. În urma accidentului șoferul a rămas încarcerat, acesta fiind în stare de inconștiență.
La fața locului au intervenit pompierii militari cu o autospecială cu accesorii pentru descarcerare și o ambulanță SMURD.
Victima a fost extrasă din interiorul cabinei. Din nefericire, cadrele medicale nu au mai putut face nimic pentru aceasta, fiind declarat decesul.
Șoferul în timp ce conducea cisterna pe DN 17, în afara comunei Poiana Stampei, din direcția Bistrița către Suceava, după o curbă ușoară la stânga, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a părăsit partea carosabilă spre dreapta, după care s-a răsturnat la o diferență de nivel de 60 metri.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










