Advertising
Marius Tucă: România trebuia să primească sisteme anti-drone încă de anul trecut
2 iun. 2026, 07:46

Marius Tucă
Sursă: realitatea.net
Marius Tucă susține că România trebuia să primească sisteme de apărare împotriva dronelor încă de la finalul anului trecut, însă livrarea nu s-a făcut la timp. În exclusivitate pentru Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel, jurnalistul a criticat dur atitudinea ministrului Apărării, fiindcă, spune Tucă, România este în continuare lipsită de apărare în fața amenințărilor.
Cu toate acestea, statul a încheiat un nou contract cu nemții, chiar dacă firma nu l-a onorat pe cel semnat în trecut.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
- 09:07 - Operațiunea Jupiter - ziua 3: 400 de percheziții în dosare de evaziune, înșelăciune, delapidare, spălare de bani, contrabandă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News












