FOTO Foresta câștigă restanța cu FC Botoșani II și urcă pe locul cinci în clasment

fc botoșani foresta restanța

Foresta Suceava a câștigat, marți seară, la Dorohoi, restanța din prima etapă cu FC Botoșani II, scor 1-2, și urcă pe locul cinci în clasament.

Gură de oxigen pentru Foresta Suceava. Marți seară s-a disputat restanța din prima etapă FC Botoșani II – Foresta Suceava. Partida s-a jucat pe stadionul municipal „1 Mai” din Dorohoi.

Gazdele au preluat conducerea încă din minutul 6, printr-un gol marcat de Alexandru Corban. Foresta egalează în minutul 31, după ce Lungu transformă o lovitură de pedeapsă.

Galben-verzii au reușit să întoarcă meciul după pauză. Golul victoriei a fost marcat de Robert Grumezescu, aflat la prima reușită a sezonului, în minutul 78.

FC Botoșani 2 – Foresta Suceava s-a încheiat 1-2 și sucevenii urcă pe locul cinci în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

În etapa a patra Foresta Suceava are programată o partidă în deplasare, la CSM Râmnicu Sărat. Meciul are loc vineri, 14 septembrie, de la ora 17.00, pe Stadionul Municipal din Râmnicu Sărat.

Articolul precedentVIDEO Bioenergy cere majorarea tarifului gigacaloriei la sursă, de la 116 la 196,5 lei
Articolul următorPolițiștii au împânzit drumurile din Suceava după valul de accidente mortale