Foresta pierde cu 1-0 la Focșani, după 54 de minute în inferioritate

CSM Focșani - Foresta Suceava

Foresta Suceava a pierdut la limită primul meci în deplasare din Liga a III-a, la Focșani, după ce a jucat timp de 54 de minute în inferioritate numerică.

Foresta Suceava a fost învinsă de CSM Focșani 2007, cu 1-0, sâmbătă, pe stadionul Milcovul din Foșcani, în a treia etapă a campionatului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Foresta a jucat în zece oameni din minutul 36, după eliminarea basarabeanului Celeadric. Cu portarul George Niga în mare formă, galben-verzii au reușit să țină de scor până în ultimele minute. Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 87. Budeanu ajunge o minge care părea pierdută și reușește centrarea din cădere. Balonul ajunge la Ștefan Lupu care înscrie calm în poarta sucevenilor.

Foresta Suceava se află pe poziția a noua în clasament, cu trei puncte acumulate după o victorie și o înfrângere.

Foresta Suceava va disputa marți, 11 septembrie, la Dorohoi, meciul restant din prima etapă cu FC Botoșani II.