TENIS: TURNEUL WTA DE LA BEIJING - MONICA NICULESCU ŞI CRISTINA BUCŞA, ELIMINATE ÎN PRIMUL TUR LA DUBLU
TENIS: TURNEUL WTA DE LA BEIJING - MONICA NICULESCU ŞI CRISTINA BUCŞA, ELIMINATE ÎN PRIMUL TUR LA DUBLU
Ele au primit un cec de 18.640 de dolari şi 10 puncte WTA
Perechea compusă din românca Monica Niculescu şi spaniola Cristina Bucşa a fost învinsă în două seturi, 6-2, 7-5, de cuplul italian Sarra Errani/Jasmina Paolini, vineri, în primul tur al probei de dublu din cadrul turneului WTA 1.000 de la Beijing, dotat cu premii totale de 8.995.610 dolari.
Niculescu şi Bucşa, s-au înclinat după o oră şi 26 de minute de joc. Ele au primit un cec de 18.640 de dolari şi 10 puncte WTA pentru participarea la această probă.
Cristina Buşca, jucătoare născută la Chişinău, participă şi la proba de simplu a turneului de la Beijing, în care a învins-o joi în primul tur, cu 6-3, 6-2, pe chinezoaica Yao Xinxin.
Ea o va avea ca adversară în meciul următor pe rusoaica Liudmila Samsonova, finalista ediţiei trecute a acestei competiţii, calificată direct în turul secund.
AGERPRES
Citește și:
- 21:49 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo! Mesajul emoționant prin care clubul și-a luat rămas-bun de la legenda din Ștefan cel Mare
- 18:57 - Cristi Borcea, dezvăluiri incredibile despre intoxicația cu mercur: „Medicii din SUA au rămas șocați”
- 18:17 - Gică Popescu își alege favorita la Cupa Mondială și lansează un atac dur: „Sunt cam mulți ani de când stăm acasă…”
- 16:40 - Chivu și-a ales prioritatea! Inter pregătește o ofertă uriașă de 45 de milioane de euro pentru transferul verii
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News


























