Oțelul a învins Dinamo pe teren propriu în Superligă! „Câinii” sunt la al 4-lea eșec la rând fără gol marcat

Oțelul a învins Dinamo pe teren propriu în Superligă! „Câinii” sunt la al 4-lea eșec la rând fără gol marcat
Dinamo a ajuns la al 4-lea eșec la rând fără gol marcat, după 0-1 la Galați cu Oțelul
Echipa Oțelul Galați s-a impus cu 1-0 în fața lui Dinamo, în primul meci din etapa a 11-a a Superligii. Dinamo a ajuns la al 4-lea eșec la rând fără gol marcat, după 0-1 la Galați cu Oțelul
Unicul gol a fost marcat în minutul 47, când Maciel a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, iar Neluț Roșu a trimis mingea cu capul în propria poartă, la vinclu, încercând s-o devieze în corner.
Dinamo nu a avut nicio ocazie clară de a marca și a ajuns la al patrulea eșec la rând fără gol marcat, după 0-3 în deplasare în fața Rapidului, 0-1 și 0-2 acasă cu FCU 1948 Craiova și Farul.
De partea cealaltă, Oțelul își continuă parcursul excelent. Nou-promovata a obținut a doua victorie la rând, fiind învinsă o singură dată, în runda a doua, acasă, de FCSB. În celelalte 8 partide a remizat.
Formația antrenată de Dorinel Munteanu a urcat, provizoriu, pe locul 7, cu 14p. Dinamo se găsește pe penultima poziție, cu 8p, dar poate fi depășită de FC Botoșani, dacă învinge duminică Universitatea Craiova, în deplasare, în meciul care începe la ora 15:00.
Neluţ Roşu – O seară neagră pentru mine! Joc slab făcut de noi în această seară
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














