EUROPA LEAGUE: VICTORIE PENTRU FCSB ÎN PRIMUL MECI DIN FAZA GRUPEI | VIDEO

EUROPA LEAGUE: VICTORIE PENTRU FCSB ÎN PRIMUL MECI DIN FAZA GRUPEI | VIDEO
Unicul gol al meciului a fost marcat de David Miculescu
FCSB a trecut cu 1-0 de echipa olandeză Go Ahead Eagles, în deplasare, pe stadionul De Adelaarshorst din Deventer, joi seară, în primul meci din Europa League, a doua competiție fotbalistică inter-cluburi europeană.
Campioana României a marcat în minutul 13, prin David Miculescu, dintr-o pasă primită de la Denis Alibec. Miculescu a profitat de marcajul larg al adversarilor și a șutat din întoarcere, la colțul lung, pe jos.
Au mai contribuit decisiv la gol Baba Alhassan și Risto Radunovic, al căror presing în terenul advers a dus la recuperarea mingii.
Cel mai bun jucător al celor de la FCSB a fost portarul Ștefan Târnovanu, care a intervenit salvator de 8 ori.
FCSB va disputa următorul meci din Europa League pe 2 octombrie, de la 19:45, pe teren propriu, în compania formației elvețiene Young Boys.
Citește și:
- 08:26 - Fotbal: Rapid, victorioasă în derbyul cu Dinamo, în Superligă
- 19:18 - Fotbal: CFR Cluj continuă seria victoriilor în Superligă, 2-1 cu Petrolul Ploiești
- 19:14 - Handbal feminin: CSM București s-a calificat direct în sferturile Ligii Campionilor
- 16:58 - Superliga: Rapid - Dinamo se joacă în ciuda vremii nefavorabile
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News










