Advertising
Alessia Păcuraru, în dialog cu deputatul AUR Sorin Muncaciu, despre raportul anulării alegerilor: „Semnale grave privind democrația”

Alessia Păcuraru / Sorin Muncaciu
Scris de Realitatea de Suceava Publicat: 29 mar. 2026, 14:06
Jurnalista Realitatea PLUS, Alessia Păcuraru, a discutat cu deputatul AUR Sorin Muncaciu, în cadrul transmisiunilor de la Conferința Conservatorilor, despre un raport aflat în Congresul SUA care ridică semne de întrebare asupra anulării alegerilor. Potrivit parlamentarului, documentul indică posibile încălcări ale statului de drept, drepturilor omului și principiilor democratice, situația fiind considerată dificil de înțeles pentru partenerii occidentali și cu potențial de precedent periculos la nivel internațional.
Citește și
- 21:47Cristina Trăilă, urmărită penal de DNA. Ce spune Ilie Bolojan despre menținerea ei în Guvern
- 16:25Nicușor Dan a dat undă verde ștergerii anumitor datorii la TVA. Ce firme pot scăpa de bani ceruți de ANAF
- 14:08Dan Tănasă (deputat AUR): „112 zile fără Guvern. Cât timp mai poate Nicușor Dan să țină România în provizorat?”
- 13:41Niculina Stelea (senator AUR): „Cererea grupurilor PPE și Renew Europe, la care sunt afiliați europarlamentarii PNL și USR, este un veritabil act de trădare națională”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News

























