Freamăt de speranță pentru Cristiana Groșan, adolescenta care se luptă cu deficitul de lipază acidă lizozomală

cristiana-grosan
Spectacolul „Freamăt de speranță” din acest an o va ajuta pe Cristian Groșan, o tânără de 17 ani care suferă de deficit de lipază acidă lizozomală.
Clubul Interact Suceava - Bucovina organizează o noua ediție a spectacolului „Freamăt de speranță”, joi, 15 august, de la ora 18.00, la Auditoriumul „Joseph Schmidt” de la USV. Organizatorii propun un spectacol plin de bucurie, spirit artistic și energii pozitive, iar participanții îi vor întinde astfel o mână de ajutor unei adolescente care se luptă cu o boală extrem de rară.„Cauza pentru care luptăm este fosta noastră colega de la Interact Baia Mare, Cristiana Groșan, în vârstă de 17 ani. Din păcate, ea suferă de o boala extrem de rara, deficit de lipază acidă lizozomală, care necesita tratamente foarte costisitoare. Vă invităm cu mare drag să ne fiți alături și să ne ajutați să ne îndeplinim scopul, să o ajutăm pe Cristiana!”, au transmis organizatorii evenimentului.Biletele pot fi achiziționate de la membrii Interact sau, în ziua evenimentului, de la intrare. Donaţia minimă este de 5 lei.

Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
- 09:07 - Operațiunea Jupiter - ziua 3: 400 de percheziții în dosare de evaziune, înșelăciune, delapidare, spălare de bani, contrabandă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News












