Două tinere au fost lovite de o mașină pe trecerea de pietoni

Două tinere au fost lovite de o mașină pe trecerea de pietoni
Două tinere au ajuns la spital după ce au fost lovite de o mașină pe trecerea de pietoni. Accidentul a avut loc pe raza municipiului Rădăuți, marți seară.
Două tinere au ajuns la spital după ce au fost lovite de o mașină pe trecerea de pietoni. Accidentul a avut loc pe raza municipiului Rădăuți, marți seară.
În timp ce conducea autoturismul pe strada Bogdan Vodă, ajuns la trecerea pentru pietoni din intersecția cu strada Iancu Flondor, un tânăr de 25 de ani din comuna Frătăuții Noi, a surprins și accidentat o tânără de 20 de ani din comuna Bilca și o minoră de 13 ani din comuna Horodnic de Sus, angajate în traversarea regulamentară a străzii, pe marcajul pietonal.
Victimele au fost transportate cu ambulanța la spital, pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










