Advertising
Accident grav în afara localității Cârlibaba. O persoană și-a pierdut viața, iar alta a fost rănită
14 dec. 2018, 13:00

accident
Un accident grav s-a petrecut pe DN 18, în afara localității Cârlibaba. O persoană și-a pierdut viața, iar alta a fost rănită după ce mașina în care se aflau s-a izbit într-un arbore.
În timp ce conducea autoturismul, pe fondul neadaptării vitezei la condiţiile de drum, carosabilul fiind acoperit cu un strat subţiere de zăpadă, un bărbat de 58 de ani din județul Neamț, a pierdut controlul asupra direcției de mers, a părăsit partea carosabilă şi a intrat într-un arbore situat pe marginea drumului.Din accident, a rezultat decesul unei femei de 57 de ani din județul Neamț și rănirea unei femei de 49 de ani, din același județ, ambele pasagere în autoturism.Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care, la spital, i s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Acesta s-a ales cu dosar penal.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
- 09:07 - Operațiunea Jupiter - ziua 3: 400 de percheziții în dosare de evaziune, înșelăciune, delapidare, spălare de bani, contrabandă
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News












