VIDEO KSE Târgu Secuiesc – Șomuz Fălticeni: 4-0

Șomuz Fălticeni a suferit o înfrângere drastică, 4-0, în partida disputată în deplasare cu KSE Târgu Secuiesc, în etapa a IV-a a Ligii a III-a.

Etapa a IV-a a campionatului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019, a programat, sâmbătă, 15 septembrie, partida KSE Târgu Secuiesc – Șomuz Fălticeni.

Nou promovată în Liga a III-a, Șomuz Fălticeni a suferit o înfrângere drastică, scor final 4-0.

Scorul a fost deschis de Veress Botond, în minutul 20. Până la pauză gazdele deja conduceau cu 3-0, după ce Marius Ștefănescu a marcat în minutele 31 și 34. Scorul final a fost stabilit de Veress Botond, în minutul 62.

Cu o singură victorie și trei înfrângeri, Șomuz Fălticeni se află pe locul 14 în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a.

Suporter Club Oţelul – Gloria Buzău: 0-0

Articolul precedentBucovina câștigă la Liești și se află la un singur punct de primul loc
Articolul următorPreședinții curților de apel, ședință la Suceava în prezența ministrului Justiției