Dinamo Bucureşti a învins-o dramatic pe FC Voluntari, cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe Stadion ”Arcul de Triumf” din Capitală, în ultimul meci din etapa a 21-a a Superligii de fotbal, care încheie anul.

Unicul gol al partidei a fost înscris de portughezul Goncalo Gregorio (90+1 – penalty), după ce Hakim Abdallah a fost agăţat în careu de Nasser Aliji.

Ca şi în tur, Dinamo are două victorii consecutive, cu FC Botoşani şi FC Voluntari.

Dinamo a fost echipa care a căutat mai mult victoria, dar prima ocazie a aparţinut ilfovenilor, şutul trimis din lovitură liberă de Runar Mar Sigurjonsson (43), fiind respins de portarul sloven Adnan Golubovic. Oaspeţii au reuşit să înscrie în finalul primei reprize, prin ex-dinamovistul Adam Nemec (45+1), dar reuşita a fost anulată pentru osfaid.

Dinamo a avut o mare ocazie după pauză (47), dar Goncalo Gregorio nu a ajuns la şutul lui Dani Iglesias. Dennis Politic (67) a ratat singur cu portarul Jesus Fernandez.

FC Voluntari a mai avut două şanse de gol, însă Igor Armaş a fost imprecis (80) cu o lovitură de cap, ca şi Adam Nemec (90+6). FC Voluntari încheie sezonul cu două eşecuri consecutive.

Articolul precedentPe final de an, oamenii se înghesuie să plătească impozitele. Cozi ca la supermarket la ghișee
Articolul următorANM emite cod galben de ninsori și două coduri portocalii de viscol. Unde va lovi urgia albă