Universitatea Dunărea de Jos Galați – Foresta Suceava: 2-4

Foresta Suceava a întrerupt seria rezultatelor proaste din deplasare reușind o victorie muncită pe terenul modestei echipe Universitatea Dunărea de Jos Galați.

Antrenorul Petre Grigoraș reușește în sfârșit să aducă puncte și din deplasare. După ce a pierdut rușinos cu 4-1 la Dorohoi și 5-1 la Piatra Neamț, Foresta a găsit victoria în partida cu Universitatea Dunărea de Jos Galați. Galben-verzii au deschis rapid scorul, în minutul 13, printr-un penalty executat de căpitanul Dudu Drugă. Gazdele au egalat după trei minute, prin Bădilaș. Scorul pauzei, 1-2, a fost stabilit dintr-o lovitură liberă executată de Căinari în minutul 29.

După pauză, Perju egalează 2-2 în minutul 53, dar galben-verzii se desprind la 2-3 după doar șapte minute, prin golul lui Martin. Un nou penalty, executat în minutul 85 de același Dudu Drugă, stabilește scorul final, 2-4.

După prima treime a sezonului, Foresta Suceava ocupă locul al patrulea, la zece puncte de Aerostar Bacău.