VIDEO Ozana Târgu Neamț – Șomuz Fălticeni: 3-0

Șomuz Fălticeni a pierdut, vineri, la Târgu Neamț, cu 3-0 (0-0), partida disputată cu Ozana în etapa a zecea a Seriei I a Ligii a III-a.

După o primă repriză albă, gazdele au deschis scorul în minutul 49, prin Andu Moisi. Speranțele oaspeților s-au destrămat în minutul 56, când Alexander Song a văzut cartonașul roșu. Ultimele două goluri au fost marcate pe final, prin Eusebiu Mercaș în minutul 85 și Andu Moisi în minutul 90.

Ozana Tg. Neamț: Bălan A., Balint B., Miron R., Moisi A., Huțanu I., Șerban D., Furtună I. (85 Popa M.), Asăvoaiei R. (62 Vavrița A.), Apostol A. (79 Mercaș E.), Hodorogea R. (90 Ungurenașu L.), Zaharia A. Antrenor: Daniel Zavate.

Șomuz Fălticeni: Pascal A. – Negură F. (57 Baciu A.), Toukam Fr., Song A., Iorga G. (80 Plăcintă C.), Chiseliță F., Marinescu R., Njindja W., Afalna Ch, Julei E. (cpt), Mateiciuc A. Rezerve neutilizate: Pascal C, Ionescu P., Zamă I., Robciuc F., Priboi A.