TENIS: IRINA BEGU ŞI ANCA TODONI, ADVERSARE ÎN SFERTURI LA CALI (WTA 125)

TENIS: IRINA BEGU ŞI ANCA TODONI, ADVERSARE ÎN SFERTURI LA CALI (WTA 125)
Cele două românce şi-au asigurat câte 3.475 de dolari
Irina Begu și Anca Todoni se vor înfrunta în sferturile de finală ale turneului WTA 125 de la Cali, Columbia, după victoriile de miercuri.
Turneul va oferi premii totale de 115.000 de dolari.
Irina Begu (34 ani, 102 WTA), a doua favorită, a trecut de columbianca Emiliana Arango (23 ani, 183 WTA), cu 6-2, 6-2, după o oră şi 25 de minute.
Anca Todoni (20 ani, 117 WTA), cap de serie numărul opt, a învins-o, a rândul său, pe argentinianca Solana Sierra (20 ani, 156 WTA), cu 6-4, 7-6 (7/5), după o oră şi 40 de minute.
Todoni, care a cucerit duminică titlul WTA 125 la Santa Cruz (Bolivia), după o finală cu Arango (7-6, 6-0), o va înfrunta în premieră pe Irina Begu.
Cele două românce şi-au asigurat câte 3.475 de dolari şi 27 de puncte WTA.
Citește și:
- 14:40 - Situație fără precedent pentru Cristiano Ronaldo înainte de CM 2026! Cifra care îi îngrijorează pe portughezi
- 21:49 - Florentin Petre pleacă de la Dinamo! Mesajul emoționant prin care clubul și-a luat rămas-bun de la legenda din Ștefan cel Mare
- 18:57 - Cristi Borcea, dezvăluiri incredibile despre intoxicația cu mercur: „Medicii din SUA au rămas șocați”
- 18:17 - Gică Popescu își alege favorita la Cupa Mondială și lansează un atac dur: „Sunt cam mulți ani de când stăm acasă…”
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News


























