Valeriu Gheorghiță: Vaccinarea împotriva COVID-19 reduce riscul de deces de 20 de ori. Nu există niciun medicament care să facă acest lucru

Valeriu Gheorghiță: Vaccinarea împotriva COVID-19 reduce riscul de deces de 20 de ori. Nu există niciun medicament care să facă acest lucru
Vaccinarea împotriva COVID-19 reduce riscul de deces de 20 de ori, în condițiile în care nu există în acest moment niciun medicament care să facă acest lucru, a declarat, în această dimineață, medicul Valeriu Gheorghiță, coordonatorul campaniei de vaccinare din România, la lansarea Forumului Român Pro-Vaccinare. Valeriu Gheorghiță a adăugat că a discutat și cu alte țări, inclusiv cu Portugalia, țara europeană cu cea mai mare rată de vaccinare împotriva noului coronavirus, iar acestea "nu au făcut nimic diferit": "În câteva luni s-a redus ezitarea de la 40% la 2% prin faptul că toată societatea s-a mobilizat împotriva acestui virus", în timp ce în România oamenii au fost supuși teoriilor anti-vacciniste, a pus șeful CNACAV.
Citește și
- 15:50Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:19Fostul ministru Bogdan Ivan, implicat într-un accident cu un autobuz, în Bistrița
- 11:18Un microbuz plin cu români s-a prăbușit 10 metri într-o râpă, în Austria
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News


























