Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, au ajuns în România - Prima oprire a avionului, la Sibiu

Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, au ajuns în România - Prima oprire a avionului, la Sibiu
Președintele Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, au ajuns în România după vizita oficială în Japonia. Prima oprire a avionului privat închiriat a fost la Sibiu, potrivit BoardingPass.
Președintele Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, au ajuns în România după vizita oficială în Japonia. Prima oprire a avionului privat închiriat a fost la Sibiu, potrivit BoardingPass.
„Avionul companiei Global Jet, un Boeing 737-900ER în configurație BBJ, cu care a călătorit președintele României în Japonia și Singapore în perioada 4-12 martie 2023 va ateriza în curând pe aeroportul din Sibiu.
Este neclar dacă de la Sibiu va reveni la București.Acesta a decolat duminică dimineață din Singapore și a efectuat o oprire pentru realimentare la Muscat, capitala Omanului.
Președintele României a călătorit în 2022 și primele două luni ale anului 2023 de 26 de ori în țară și străinătate, iar majoritatea zborurilor au avut opriri în Sibiu”, a anunnțat BoardingPass.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











