Bucovina Rădăuți – Ozana Târgu Neamț: 3-1

Bucovina Rădăuți a câștigat, sâmbătă, cu 3-1 (1-1), partida disputată cu Ozana Târgu Neamț în etapa a XI-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal.

Elevii lui Dorin Goian continuă seria victoriilor în campionatul Seriei I a Ligii a III-a. Sâmbătă, pe Stadionul Municipal din Rădăuți, Bucovina a primit vizita echipei Ozana Târgu Neamț. Deși oaspeții au venit cu gânduri mari la Rădăuți, soarta partidei nu a fost niciun moment sub semnul întrebării. Scorul a fost deschis în minutul 26, printr-un penalty transformat fără emoții de Netbai. Furtună egalează după doar trei minute și stabilește scorpul pauzei, 1-1.

Repriza a doua a fost controlată fără probleme de gazde care reușesc să marcheze la scurt timp după revenirea de la vestiare, în minutul 48, prin Plămadă. Scorul final, 3-1, a fost stabilit în minutul 69, dintr-un penalty executat de Stoian.

Bucovina Rădăuți ajunge la egalitate de puncte cu Ceahlăul Piatra Neamț, care a făcut doar un egal la Fălticeni, dar rămâne pe locul al treilea din cauza golaverajului inferioar.