VIDEO Sănătatea Dărăbani – Foresta Suceava: 0-4

Foresta Suceava a câștigat, sâmbătă, cu 0-4 (0-1), partida disputată în deplasare cu Sănătatea Dărăbani, în etapa a XII-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Scorul a fost deschis de Robert Martin, în minutul 10, iar acesta avea să fie și scorul primei reprize. Scorul final, 0-4, avea să fie stabilit printr-o dublă a lui Robert Grumezescu și un gol înscris de Ionuț Artenie.

Foresta Suceava: G. Niga, P. Ionescu, P. Mateiciuc, M. Nguyen, I. Ghimp, E. Celeadnic, R. Parouty, M. Onofraș, I. Artenie, R. Grumezescu, R. Martin. Rezerve: A. Cotună, C. Seven, M. Rigoni, R. Beldiman, L. Roman, A. Mateiciuc.

Bucovina Rădăuţi – FC Botoșani 2: 4-0

Articolul precedentLe-au scos fotbalul din cap! Gloria Buzău – Șomuz Fălticeni: 7-0
Articolul următorBucovina Rădăuți – FC Botoșani II: 4-0