VIDEO Foresta Suceava – CSM Focșani: 2-2

Foresta Suceava a reușit doar un rezultat de egalitate, 2-2, sâmbătă, pe stadionul Areni, în partida cu CSM Focșani.

Stadionul Areni din municipiul Suceava a găzduit sâmbătă, de la ora 15.00, partida Foresta Suceava – CSM Focșani contând pentru etapa a XVIII-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

La meciul disputat pe o vreme capriocioasă au asistat aproximativ trei sute de spectatori. CSM Focșani a reușit rapid să se desprindă la două goluri profitând de greșeli copilărești în apărarea Forestei. Au marcat Panaite (’11) și Pasăre (’19).

În minutul 38, partida a fost întrerupă de arbitru pentru patru minute din cauza unei furtuni de zăpadă.

După pauză, partida a fost dominată clar de gazde, în timp ce oaspeții au tras exasperant de timp și se trânteau pe jos la fiecare contact. Foresta a redus prin diferență printr-un autogol comis de Tîrcă, iar scorul final a fost stabilit de Martin în minutul 88.

CSM Râmnicu Sărat – CSM Paşcani: 0-3
Ştiinţa Miroslava -Sănătatea Darabani: 2-0
Suporter Club Oţelul – Ceahlăul Piatra Neamţ: 2-1
Sporting Lieşti – Gloria Buzău: 0-2
Metalul Buzău – Bucovina Rădăuţi: 2-1
KSE Târgu Secuiesc – FC Botoșani 2: 2-3