Polițiștii le-au dat termen de 15 zile la doi cetățeni străini să părăsească România

Polițiștii le-au dat termen de 15 zile la doi cetățeni străini să părăsească România
La activități au participat și jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Suceava.
Polițiștii Biroului pentru Imigrări al județului Suceava au depistat, la sfârșitul săptămânii trecute, doi bărbați, unul din Sri Lanka și unul din Nepal, care se aflau în ședere ilegală pe teritoriul României.
Conform unui comunicat de presă remis IGI, în data de 24 septembrie a.c., poliţiştii Biroului pentru Imigrări Suceava au desfăşurat o acțiune pe linia prevenirii şi combaterii şederii ilegale a străinilor și i-au depistat pe cei doi bărbați, în vârstă de 41, respectiv 34 de ani, care au intrat legal în România, în scop de muncă. Celor doi le-a expirat dreptul de ședere pe teritoriul României, însă nu au părăsit țara, astfel că au fost sancționați contravențional cu avertisment și pe numele lor au fost emise decizii de returnare cu termen de plecare voluntară de 15 zile de pe teritoriul României.
La activități au participat și jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Suceava.
Sursa: Realitatea de Suceava
Citește și:
- 17:04 - Ministrul Sănătății anunță controale fără precedent
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:18 - Interdicție pentru copiii sub 15 ani pe rețelele de socializare
- 15:14 - România, tot mai dependentă de gazul extern. Importurile au crescut masiv, pe fondul declinului extracției interne
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











