TRAIAN BĂSESCU, ATACURI ÎN RAFALĂ LA DONALD TRUMP: CASA ALBĂ ȘI KREMLINUL DISCREDITEAZĂ DEMOCRAȚIA DIN ROMÂNIA

TRAIAN BĂSESCU, ATACURI ÎN RAFALĂ LA DONALD TRUMP: CASA ALBĂ ȘI KREMLINUL DISCREDITEAZĂ DEMOCRAȚIA DIN ROMÂNIA
Băsescu declară că planul lui Trump este să îl discrediteze pe Zelenski
Traian Băsescu a lansat o serie de atacuri furibunde la adresa lui Donald Trump! Fostul președinte a declarat pentru presă că Trump își corelează pozițiile și acțiunile cu Putin. În plus, Băsescu avertizează că președintele Statelor Unite se încadrează prin ceea ce face în aceeași zonă în care s-a încadrat Putin când a fost numit "criminal de război".
„Casa Albă și Kremlinul sunt în tandem în atacarea și discreditarea pe plan internațional a democrației din România și Republica Moldova”, spune Traian Băsescu.
Fostul șef de stat este de părere că administrația americană și cea din Rusia acționează împotriva statelor democratice. În sprijinul afirmațiilor sale, Băsescu susține că atât Putin, cât și vicepreședintele SUA, J.D. Vance au comentat anularea alegerilor din România.
Despre Donald Trump spune că este un „demagog putinist” care îi dă criminalului de la Kremlin mână liberă ca „să ucidă ucrainieni”.
Băsescu declară că planul lui Trump este să îl discrediteze pe Zelenski cu scopul ca Ucraina să capituleze.
Citește și:
- 21:51 - Oana Gheorghiu sfidează CSM-ul: „Da, sunt vinovată că am cerut eliminarea pensiilor speciale”
- 21:10 - Ana Maria Păcuraru, invitată la conferința de la Washington. Șeful companiei principale de gaz din SUA, la Realitatea PLUS
- 15:15 - Franța și Germania pregătesc o reformă majoră a diplomației UE. Kaja Kallas ar putea pierde o parte din atribuții
- 14:22 - Ana-Maria Păcuraru: NATO este în alertă din cauza dronelor explodate în România
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News

























