Un tânăr a ajuns la spital după ce a intrat cu motocicleta în coliziune cu un autoturism

Un tânăr a ajuns la spital după ce a intrat cu motocicleta în coliziune cu un autoturism
Un tânăr în vârstă de 18 ani, din comuna Moara, după ce a intrat cu motocicleta în coliziune cu un autoturism.
Un tânăr în vârstă de 18 ani, din comuna Moara, după ce a intrat cu motocicleta în coliziune cu un autoturism.
Marți dimineață, tânărul, în timp ce conducea motociclul marca Yamaha, pe Bulevardul George Enescu, din municipiul Suceava, la intersecția cu strada Aleea Lalelelor nu a păstrat distanța suficientă față de autoturismulcondus de o femeie de 42 ani, localnică, care circula în fața, intrând în coliziune față-spate acesta.
În urma impactului conducătorul motociclului a suferit leziuni și a fost transportat cu ambulanța la Spitalul Județean Suceava, pentru investigații medicale, fiind diagnosticat cu "traumatism braț stâng cu excoriații".
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative și le-au fost recoltate mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










