Un sucevean a fost accidentat mortal de o mașină, în localitatea bistrițeană Coldău
4 mar. 2019, 22:05
Actualizat: 4 mar. 2019, 22:05

accident mortal
Articol scris de Scris de Realitatea de Suceava
Un bărbat de 56 de ani, din județul Suceava, și-a pierdut viața după ce a fost lovit în plin de un autoturism. Accidentul a avut loc pe DN 17, în localitatea bistrițeană Coldău, luni seară.
La volan se afla un tânăr de 21 de ani, din Sângeorz Băi. Șoferul, care circula pe direcția de mers spre Dej, a surprins și accidentat mortal pietonul, care s-a angajat în traversarea neregulamentară a străzii.La fața locului au ajuns mai multe echipaje medicale, care au constatat că victima se afla în stop cardio-respirator și avea leziuni incompatibile cu viața, fiind declarat decesul.Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Polițiștii fac cercetări pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a petrecut accidentul.Sursa:https://realitateadebistrita.net/sucevean-accidentat-mortal-in-localitatea-bistriteana-coldau/
Citește și:
- 19:24 - Wałęsa lansează un avertisment: jocul lui Trump cu Putin ar putea fi extrem de periculos
- 18:16 - Arestare de răsunet în Marea Britanie: Peter Mandelson, vizat într-o anchetă legată de Epstein”
- 17:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
- 17:37 - Pagube uriașe provocate de vremea rea: sute de șoferi afectați în Capitală și județul Ilfov
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News


_3160d431a9.webp)




_fa0439aeae.webp)


