Un pieton și-a pierdut viața după ce a fost acroșat de un autoturism

echipaj SMURD
Accident grav de circulație pe D.N.2 pe raza localității Grănicești. Un localnic de 61 de ani și-a pierdut viața după ce a fost acroșat de un autoturism.
Un bărbat de 52 de ani, din orașul Siret, în timp ce conducea autoturismul marca Volvo, a întors capul în partea din spate a autoturismului având impresia că una din portiere era deschisă, moment în care s-a apropiat de acostamentul din partea dreaptă a drumului și l-a acroșat cu farul și apoi cu oglinda din partea dreaptă pe bărbatul de 61 de ani, ce se deplasa în calitate de pieton pe acostamentul drumului.În urma impactului pietonul a fost proiectat pe podețul din fața unui imobil, suferind leziuni grave, iar după aproximativ 30 de minute a fost declarat decesul acestuia.Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind de 0,00 mg/l alcool pur în aerul expirat, iar ulterior i s-au recoltat probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











