Trei tineri, prinși la scurt timp după ce au furat dintr-un magazin din Ilișești

echipaj poliție
Trei tineri sunt cercetați penal după ce au furat dintr-un magazin produse alimentare și țigări, în valoare de peste 2.100 lei.
Duminică, în jurul orei 01.35, polițiștii din cadrul Secției 9 Poliție Rurală Șcheia, fiind în timpul executării serviciului de patrulare pe raza localității Ilișești, au observat trei persoane care se deplasau dinspre parcul comunal către D.J. 178 A și care țineau în mână fiecare câte o sacoșă voluminoasă.S-a procedat la legitimarea persoanelor în cauză, stabilindu-se că este vorba despre trei tineri de 15, 16 și respectiv 23 de ani, toți din comuna Ilișești.Cu ocazia verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că aceștia au sustras în noaptea de sâmbătă spre duminică dintr-un magazin din Ilișești, produse alimentare și țigări, pe care urmau să le transporte la locuința unuia dintre tineri, situată pe raza localității Ilișești, unde ar fi urmat să le împartă între ei.Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal privind infracţiunea de "furt calificat", prejudiciul în valoare de 2.132 lei, fiind recuperat integral.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











