Advertising
Trei persoane din Drăgoiești prinse în timp ce furau, cu căruțele, mere dintr-o livadă
20 sept. 2019, 10:06

mere
O femeie și doi bărbați din Drăgoiești s-au ales cu dosar penal după ce au fost prinși în timp ce furau mere dintr-o livadă.
Polițiștii Secției 10 Poliție Rurală Gura Humorului au fost sesizați prin S.N.U.A.U. 112 de către un bărbat de 40 ani, din comuna Drăgoiești, despre faptul că a surprins mai multe persoane furând mere din livada părinților săi.Joi, în jurul prânzului, bărbatul s-a deplasat la livada părinților săi din satul Lucăcești, comuna Drăgoiești. Acolo a dat peste doi bărbați și o femeie care culegeau și încărcau mere în două ateleje hipo. Bărbatul a sunat imediat la 112 și la fața locului a ajuns un echipaj de poliție.Cei trei hoți sunt din satul Drăgoiești.În cauză polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de "furt".
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:48 - Directorul APIA Suceava în arest pentru 30 de zile
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














