Șofer rănit după ce s-a angajat într-o depășire neregulamentară

mașină de poliție accident, foto arhivă
Un șofer din municipiul Bacău a fost rănit după ce s-a angajat într-o depășire neregulamentară. Accidentul a avut loc pe E 85, în afara localității Bunești, miercuri după-amiază.
Un bărbat de 30 de ani, din municipiul Băcau, în timp ce conducea autoturismul marca VW Golf, din direcția Suceava către Fălticeni, în zona de acțiune a indicatorului "Depășirea Interzisă", s-a angajat în depășirea autoutilitarei marca Scania, moment în care din sensul opus de mers venea un alt autoturism. Șoferul din Bacău a forțat revenirea pe bandă sa de mers, dar a intrat în coliziune laterală cu ansamblul depășit, condus de un bărbat de 37 ani, din municipiul Suceava, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a părăsit partea carosabilă.În urma accidentului a rezultat vătămarea corporală a bărbatului de 30 de ani.Conducătorii auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative și li s-au prelevat mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
- 10:18 - 82 de persoane au murit după o explozie într-o mină de cărbune din China
- 09:09 - Răzvan Lucescu, gest deosebit în memoria tatălui său. A servit mâncare nevoiașilor la pomana de 40 de zile FOTO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














