Primarul Lungu, duminică, la podul de la Bazar: „Accelerăm lucrările, însă primordială e calitatea”
19 mai 2019, 23:04
Actualizat: 19 mai 2019, 23:04

primar-ion-lungu-pod-bazar-19mai2019
Articol scris de Scris de Zara Dinu
Calitatea lucrărilor la podul peste râul Suceava de pe bulevardul Calea Unirii este mai importantă decât viteza, a afirmat duminică primarul Ion Lungu.
Societatea de construcții care execută lucrările de reparații ale rosturilor de dilatare de la podul rutier peste râul Suceava situat pe bulevardul Calea Unirii din municipiul Suceava a fost prezentă și duminică pe șantier.„Se lucrează și astăzi, duminică, la pod, cu un număr limitat de muncitori, având în vedere faptul că vineri s-au turnat șapele care trebuie să se usuce timp de minim patru zile”, a explicat primarul Ion Lungu după o vizită pe șantier.„Nu avem altă soluție, accelerăm lucrările, însă primordială e calitatea acestora”, a mai spus Ion Lungu.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











