Advertising
Primarul Ion Lungu a participat la deschiderea noului an școlar în 16 unități de învățământ din Suceava
10 sept. 2019, 10:22

ion-lungu-maria-todereanu-gradinita-obcini
Articol scris de Scris de Zara Dinu
Primarul Ion Lungu a participat la deschiderea noului an școlar în 16 unități de învățământ din toate cartierele municipiului Suceava.
„Am transmis mult succes elevilor din partea municipalității, am prezentat lista copiilor care vor fi premiați pentru performanțe școlare și sportive, obținute în anul școlar încheiat în luna iunie, conform hotărârii și regulamentului aprobat de Consiliul Local. Municipalitatea suceveană a alocat și în bugetul acestui an suma de aproximativ zece milioane de euro pentru cheltuielile materiale ale școlii, pentru reparații și investiții”, a spus primarul Ion Lungu.

Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:48 - Directorul APIA Suceava în arest pentru 30 de zile
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














