O șoferiță a vrut să evite un câine și a ajuns cu mașina în șanț

O șoferiță a vrut să evite un câine și a ajuns cu mașina șanț
O șoferiță de 23 de ani din orașul Siret a ajuns la spital după ce a intrat cu mașina în șanț. Accidentul a avut loc pe DJ 209 D din comuna Șerbăuți, vineri dimineață.
O șoferiță de 23 de ani din orașul Siret a ajuns la spital după ce a intrat cu mașina în șanț. Accidentul a avut loc pe DJ 209 D din comuna Șerbăuți, vineri dimineață.
În timp ce conducea autoturismul, din cauza unui câine care a ieșit brusc pe partea carosabilă, femeia de 23 de ani a pierdut controlul asupra direcției de mers, a părăsit partea carosabilă și a intrat într-un șanț.
În urma accidentului, a rezultat rănirea conducătoarei auto, care a fost transportată cu ambulanța la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale, ocazie cu care, i s-au recoltat probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei.
Polițiștii au întocmit în cauză dosar penal.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










