Advertising
O societate de prelucrare a lemnului a fost inundată, după ce un dig a fost rupt de ape, la Bogdănești
30 iul. 2018, 14:57

foto realitatea.net
O societate de prelucrare a lemnului din Bogdănești a fost inundată, după ce un dig a fost rupt de ape. În urma ploilor abundente de duminică seară, nivelul apei pârâului Râșca a crescut și a degradat un dig natural aflat la limita cu firma respectivă. Apele învolburate au luat la vale aproximativ 150 mc lemn lucru rotund, în valoare de aproximativ 70.000 lei. Din fericire în urma incidentului nu au fost victime omenești.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
- 09:07 - Operațiunea Jupiter - ziua 3: 400 de percheziții în dosare de evaziune, înșelăciune, delapidare, spălare de bani, contrabandă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News












