Advertising
Incendiu la un hotel din Vatra Dornei. Zece persoane au fost evacuate
3 dec. 2018, 14:12

pompieri
Incendiu la mansarda unui hotel din municipiul Vatra Dornei, luni la amiază. Zece persoane care se aflau în unitatea turistică au fost evacuate.
La fața locului au intervenit pentru lichidarea incendiului cu trei autospeciale de stingere, o autoscară și o ambulanță SMURD militarii Detașamentului de Pompieri Vatra Dornei.Potrivit pompierilor, incendiul s-a manifestat sub tabla acoperișului. Aceștia au reușit localizarea flăcărilor și au impiedicat ca focul să se propage la întreaga clădire cu amprentă la sol de aproximativ 500 mp.În urma incendiului au ars aproximativ 50 mp din acoperișul mansardei.Incendiul a izbucnit, cel mai probabil, din cauza jarului sau scânteilor provenite din coșul de fum deteriorat.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
- 09:07 - Operațiunea Jupiter - ziua 3: 400 de percheziții în dosare de evaziune, înșelăciune, delapidare, spălare de bani, contrabandă
- 08:06 - Volodimir Zelenski: ”Europa trebuie să fie prezentă la negocierile cu Rusia, dar nu ca mediator”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














