Comisarul șef Adrian Buga a promovat concursul pentru funcția de inspector șef al IPJ Suceava

adrian-buga
Comisarul-şef Adrian Buga a promovat concursul organizat de Inspectoratul General al Poliției Române pentru funcția de inspector șef al IPJ Suceava.
Concursul pentru funcția de inspector șef al IPJ Suceava a avut loc miercuri, la București. Singurul candidat a fost comandantul interimar al unității, comisarul șef Adrian Buga. Ofițerul a obținut nota 9.50 și a fost declarat admis.Examenul a constat în susţinerea unui interviu structurat pe subiecte profesionale. Aprecierea rezultatului final al interviului pe subiecte profesionale s-a făcut cu note de la 1 la 10.Adrian Buga are 48 de ani şi lucrează în poliţie din 1994. A fost ofiţer de cercetări penale şi investigarea criminalităţii economice la Poliţia municipiului Rădăuţi, şeful Serviciului Supravegheri Operative şi Investigaţii Suceava și şef la Brigada de Operaţiuni Speciale Suceava. Din 2017 a fost împuternicit adjunct, apoi șef al IPJ Suceava.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











