Accident de tren în municipiul Rădăuți, surprins de camerele de supraveghere VIDEO

autoturism lovit de tren
Accident de tren în municipiul Rădăuți. Momentul impactului a fost surprins de camerele de supraveghere din zonă.
Marți dimineață, trenul Putna-Dornești, format dintr-un automotor Malaxa 77, a acroșat un autovehicul la o trecere la nivel cu calea ferată, semnalizată cu indicatoarele Crucea Sf. Andrei și Stop. Deoarece șoferul nu a aproximat corect viteza trenului, autoturismul acestuia a fost acroșat în partea din spate de tren. În urma accidentului nicio persoană nu a fost rănită.

“Automotorul nu a fost afectat și și-a putut continua drumul cu o întârziere de 13 minute. Rugăm participanții la trafic (pietoni,bicicliști, șoferi) să acorde o atenție sporită traversărilor CF, deoarece un moment de neatenție le poate schimba radical viața”, au precizat reprezentanții CFR.Potrivit martorilor, autoturismul lovit de tren este folosit în transportul bolnavilor dializați.În momentul producerii accidentului în mașină se afla doar șoferul.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











