Foresta Suceava – Sporting Liești: 3-0. Galben-verzii s-au instalat pe primul loc în Liga a III-a

Foresta Suceava este primul lider al Seriei I a Ligii a III-a, ediția 2019/2020, după ce a trecută cu 3-0 de Sporting Liești.

Foresta Suceava a început în forță cursa pentru promovarea în Liga a II-a la fotbal. Galben-verzii au câștigat cu 3-0, sâmbătă, pe Stadionul Areni, partida cu Sporting Liești din prima etapă a ediției 2019/2020 a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal. Scorul a fost deschis în minutul 40, de Dudu Drugă, care a executat imparabil o lovitură liberă de la 20 de metri, stabilind și scorul la pauză, 1-0.

După pauză, galben-verzii și-au mărit avantajul printr-un gol înscris cu capul de Grumezescu în minutul 50. Scorul final, 3-0, a fost stabilit de Aurel June în minutul 84.

Foresta Suceava devine primul lider al Seriei I al Ligii a III-a și confirmă pretențiile de principală pretendentă la promovare.

Articolul precedentUn bărbat din Vicovu de Sus s-a urcat beat la volan și a intrat cu mașina într-un gard FOTO
Articolul următorO adolescentă de 15 ani a condus fără permis și a avariat trei autoturisme