VIDEO Foresta Suceava – CSM Roman: 5-1

Foresta Suceava a câștigat, sâmbătă, pe Stadionul Areni, cu 5-1, partida cu CSM Roman din etapa a V-a a Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Foresta Suceava continuă seria rezultatelor bune de pe teren propriu. Sâmbătă seară, galben-verzii s-au impus categoric în fața adversarilor de la CSM Roman. Partida contând pentru etapa a V-a a Seriei I a Ligii a III-a s-a încheiat cu scorul de 5-1.

Primul gol a fost marcat rapid de oaspeți, în minutul 12, dar Foresta a revenit și conducea cu 4-1 la pauză. Scorul final a fost stabilit în minutul 67, printr-un eurogol înscris de Sid Bouadiila. Francezul a șutat direct, din vole, de la 35 de metri, într-un balon respins de apărarea oaspeților. Mingea s-a dus direct în poartă, peste portarul Băiceanu.

După meci, antrenorul Forestei, Selim Benachour, s-a declarat mulțumit de prestația jucătorilor.

Foresta ajunge la 10 puncte și ocupă locul al patrulea în clasament, la trei puncte de lider. Etapa următoare, sâmbătă, 29 septembrie, galben-verzii fac deplasarea la KSE Târgu Secuiesc.