VIDEO Se circulă în condiții de iarnă pe drumurile din centrul țării

VIDEO Se circulă în condiții de iarnă pe drumurile din centrul țării
Șoferii sunt sfătuiți să nu plece la drum dacă nu au mașinile echipate corespunzător
La munte s-a reîntors iarna. La acest moment, drumarii brașoveni acționează cu peste 50 de utilaje de deszăpezire în mai multe zonele afectate de ninsoare.
Potrivit, Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Brașov, cele mai afectate sunt drumurile montane de mare altitudine: DN1 – la Predeal în județul Brașov, DN1A – Săcele – Cheia în județele Brașov și Prahova, DN11 – pasul Oituz, județul Covasna și DN15 – zona Borsec, județul Harghita.
Șoferii sunt sfătuiți să conducă în condiții de iarnă și să nu plece la drum dacă nu au mașinile echipate corespunzător.
Citește și:
- 19:52 - Ilie Bolojan, mesaj pentru firmele din România: „Plata taxelor și păstrarea angajaților sunt cel mai mare sprijin”
- 18:48 - Spargere ca în filme la o primărie din Galați: hoții au tăiat seiful și au dispărut cu 90.000 de lei
- 18:23 - Mircea Lucescu, mesaj dur înainte de Turcia – România: „Nu e normal!”
- 17:27 - Adrian Mutu, optimist înainte de Turcia – România: unde vede meciul și ce scor anticipează
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











