Actualitate· 1 min citire

Un bărbat a ajuns la spital după ce a căzut cu calul și căruța într-un pârâu

18 nov. 2019, 13:08
Actualizat: 18 nov. 2019, 11:08
Un bărbat a ajuns la spital după ce a căzut cu calul și căruța într-un pârâu

Un bărbat a ajuns la spital după ce a căzut cu calul și căruța într-un pârâu

Un bărbat de 52 de ani, din comuna Frătăuții Noi, a ajuns la spital după ce a căzut cu calul și căruța într-un pârâu. Incidentul a avut loc duminică seară în timp ce bărbatul se deplasa pe DJ 178C, pe raza comunei Bilca.

Un bărbat de 52 de ani, din comuna Frătăuții Noi, a ajuns la spital după ce a căzut cu calul și căruța într-un pârâu. 

Incidentul a avut loc duminică seară în timp ce bărbatul se deplasa pe DJ 178C, pe raza comunei Bilca. 

La un moment dat, căruțașul a încercat să pătrundă pe strada Nicolae Iorga, iar în acel moment a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a căzut în albia pârâului Criva, suferind mai multe leziuni.

Un localnic a văzut cele petrecute și a sunat la 112. La fața locului a ajuns un echipaj al ambulanței, care l-a preluat pe căruțaș și l-a transportat la Spitalul Municipal Rădăuți, unde a fost diagnosticat cu traumatism cranio cerebral, plăgi contuze frontale și contuzie umăr stâng.

De asemenea la fața locului a ajuns un echipaj de pompieri, care a scos calul din pârâu.

Căruțașul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul testului fiind de 0,96 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate