TRAGEDIE ÎN IAȘI: ADOLESCENTĂ GĂSITĂ SPÂNZURATĂ, MAMA SPUNE CĂ ERA STRESATĂ DE EXAMENUL DE EVALUARE NAȚIONALĂ

TRAGEDIE ÎN IAȘI: ADOLESCENTĂ GĂSITĂ SPÂNZURATĂ, MAMA SPUNE CĂ ERA STRESATĂ DE EXAMENUL DE EVALUARE NAȚIONALĂ
Tragedie într-o comună din județul Iași, cu doar o zi înainte de proba la matematică din cadrul Evaluării Naționale 2025.
Tragedie într-o comună din județul Iași, cu doar o zi înainte de proba la matematică din cadrul Evaluării Naționale 2025. O fată din localitatea Fântânele a fost găsită spânzurată, iar mama ei spune că adolescenta era extrem de stresată din cauza examenului.
Fata a fost descoperită marți seară de membrii familiei, care au început imediat manevrele de resuscitare în speranța că o vor putea salva. Din păcate, în ciuda intervenției rapide, echipajul medical ajuns la fața locului a declarat decesul.
Potrivit primelor informații, adolescenta era elevă în clasa a VIII-a și urma să susțină examenul de Evaluare Națională. Mama ei le-a spus anchetatorilor că fata era foarte stresată și tensionată în legătură cu examenul, ceea ce ar fi contribuit decisiv la gestul extrem.
Medicul Diana Cimpoeșu, coordonator UPU-SMURD Iași, a confirmat că adolescenta a fost văzută ultima dată cu aproximativ două ore înainte de incident. Autoritățile au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs tragedia.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:57 - Cristi Borcea, dezvăluiri incredibile despre intoxicația cu mercur: „Medicii din SUA au rămas șocați”
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News












