Demisie de RĂSUNET la Kremlin! Ce ministru a renunțat la funcția sa în Guvernul Rusiei

Demisie de RĂSUNET la Kremlin! Ce ministru a renunțat la funcția sa în Guvernul Rusiei
Ministrul adjunct al Transporturilor din Federația Rusă, Kirill Bogdanov, a fost eliberat, luni, din funcție
Ministrul adjunct al Transporturilor din Federația Rusă, Kirill Bogdanov, a fost eliberat, luni, din funcție, la cerere, potrivit unui ordin guvernamental citat de Kommersant, relatează G4Media.ro. Motivele plecării sale nu au fost făcute publice.
Din informațiile existente, oficialul rus ocupa această funcție din decembrie 2020.
Kirill Bogdanov a supravegheat dezvoltarea digitală a industriei transporturilor. Anterior, el a ocupat funcția de director general adjunct al companiei aeriene Aeroflot. Oficialul rus are un lung istoric de posturi guvernamentale, el fiind și decorat pentru contribuțiile la dezvoltarea industriei ruse.
Citește și:
- 08:58 - Horoscopul zilei: miercuri, 25 martie 2026. Multă energie mentală pentru Gemeni, iar Balanțele sunt nativii cei mai echilibrați pe toate planurile
- 08:49 - Creștinii sărbătoresc Buna Vestire sau Blagoveștenia. Este cruce roșie în calendar și dezlegare la pește
- 08:47 - Ziua Poliției Române, sărbătorită pe 25 martie. Ce mesaj a transmis Ministerul de Interne
- 08:40 - Bolojan, atac virulent la adresa PSD: „Dacă provoacă o criză, PNL nu va mai fi la guvernare. Se duce într-o zonă de aroganță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News











