Amendă de 6.000 de lei pentru un șofer care a ascuns țigări de contrabandă într-un microbuz FOTO

Amendă de 6.000 de lei pentru un șofer care a ascuns țigări de contrabandă într-un microbuz FOTO
Un bărbat în vârstă de 54 de ani s-a ales cu o amendă în valoare de 6.000 de lei după ce a fost prins cu țigări de contrabandă.
Un bărbat în vârstă de 54 de ani s-a ales cu o amendă în valoare de 6.000 de lei după ce a fost prins cu țigări de contrabandă.
Duminică noapte, în jurul orei 23.00, s-a prezentat în Punctul de Trecere a Frontierei Siret, pe sensul de intrare în țară, un bărbat având dublă cetățenie româno-ucraineană, D.I., în vârstă de 54 de ani, care conducea un microbuz marca Mercedes Benz, înmatriculat în Ucraina.
Existând suspiciuni că acesta transportă țigări, polițiștii de frontieră împreună cu lucrătorii vamali au efectuat un control amănunțit asupra microbuzului, persoanei și bagajelor.
Astfel, a fost descoperită ascunsă, în vederea sustragerii de la controlul vamal, sub capotă, în compartimentul motor, precum şi sub scaunul din dreapta față al microbuzului, cantitatea de 968 pachete cu ţigări, de proveniență ucraineană.
Țigările în valoare totală de 1.452 de lei au fost ridicate în vederea confiscării, iar bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 6.000 de lei.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:48 - Directorul APIA Suceava în arest pentru 30 de zile
- 19:35 - Ministrul Sănătății, după moartea la școală a adolescentului din Bacău: „Nu apăr pe nimeni. Posibile greșeli, dacă s-a greșit vor fi sancțiuni”
- 18:47 - Scandal uriaș la AJVPS Vâlcea. Acuzații de abuzuri, intimidări, braconaj, sclavagism și afaceri cu hrana animalelor - DOCUMENTE
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Suceava și pe Google News














