VIDEO Șomuz Fălticeni – Metalul Buzău: 0-0

Șomuz Fălticeni a terminat la egalitate, scor 0-0, sâmbătă, pe Stadionul Tineretului, partida disputată cu Metalul Buzău în etapa a V-a a campionatului Seriei I a Ligii a III-a la fotbal, ediția 2018/2019.

Cea mai mare ocazie a partidei a aparținut oaspeților de la Metalul Buzău, care au trimis mingea în bară, în minutul 83, din lovitură liberă. După trei minute fălticenenii au cerut penalty după un contact în careu, dar arbitrul a ignorat vociferările jucătorilor și spectatorilor.

Somuz Falticeni: C. Pascal – Neagoe, Kuruc, Sandru, Baltariu – Arapasu, Zama, Nechitoaia, Julei – Padovei, Al. Scutariu. A mai intrat Mircescu.